Archiwym wydarzeń

V Warsztaty Niewydolności Serca - Łódź 2 lutego 2019 r.

20 grudnia 2018 Marta Oleksy

 

Program Warsztatów obejmuje sesje edukacyjne i warsztatowe poświęcone współczesnym osiągnięciom kardiologii klinicznej, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych perspektyw diagnostyki i terapii niewydolności serca. Warsztaty będą okazją do spotkania z wybitnymi specjalistami – krajowymi ekspertami w niewydolności serca.

WNS2019

Gratulujemy ! !

20 grudnia 2018 Andrzej Gackowski

 

Ogłoszono nominacje do komitetów i grup roboczych Heart Failure Association na lata 2018-2020:

  • Prof. Małgorzata Lelonek została wybrana do HFpEF Committee,
  • Prof. Ewa Straburzyńska - Migaj - do Study Group on Heart Transplantation,
  • Prof. Izabella Uchmanowicz - do Frailty and Palliative Care Study Groups
HFA

Koordynowana Opieka nad Pacjentem z Niewydolnością Serca – KONS

09 grudnia 2018 Marta Oleksy

 

21 listopada 2018 miało miejsce bardzo ważne dla wszystkich osób związanych z niewydolnością serca wydarzenie, Minister Zdrowia prof. Łukasz Szumowski oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego prof. Piotr Ponikowski zainaugurowali pilotaż Programu Koordynowanej Opieki nad Pacjentem z Niewydolnością Serca – KONS.
Cieszy nas, że tak sprawnie i szybko udało się wdrożyć w życie jeden z najważniejszych projektów w zakresie niewydolności serca w Polsce, tym bardziej, że osobą, która była najbardziej zaangażowana w jego tworzenie jest Pani prof. Jadwiga Nessler, ściśle związana z Sekcją Niewydolności Serca PTK.

KONS

Join the Working Group today !

26 listopada 2018 Andrzej Gackowski

 

Szanowni Państwo, Grupa Robocza Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego zajmująca się zagadnieniami chorób mięśnia sercowego i osierdzia zaprasza do zostania członkiem tejże Grupy Roboczej, aktywnego działania w obrębie grupy jak i uczestnictwa w konferencji przygotowywanej przez grupę. Bycie członkiem grupy stwarza szansę na bezpośrednią wymianę doświadczenia z wybitnymi ekspertami w tej dziedzinie, uczestnictwo w interesujących i bieżących tematach jak diagnostyka czy leczenie kardiomiopatii, osierdzia czy zapalenia mięśnia sercowego. Grupa Robocza zwraca się ze szczególną prośbą do kardiologów lub lekarzy w trakcie specjalizacji o zaangażowanie i aktyny udział co pozwoli na pełniejszą ocenę skali problemu w Polsce.

Join the Working Group

Heart Failure 2019

25 października 2018 Andrzej Gackowski

 

Szanowni Państwo w dniu 5 listopada 2018 otwiera się możiwość rejestracji oraz wysyłania abstrakrów na Konferencję Heart Failure 2019, która tym razem odbędzie się w dniach 25 -28 maja 2019 w Atenach. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Heart Failure Congress

Podręcznik Niewydolności Serca

9 października 2018 Andrzej Gackowski

 

Z udziałem naszej Sekcji, pod auspicjami grupy Heart Failure Policy Network i Parlamentu Europejskiego i wydano podręcznik The handbook of multidisciplinary and integrated heart failure care W uporządkowany sposób uzasadnia i wyjaśnia on konieczność wprowadzenia modelu całościowej opieki nad pacjentami z niewydolnością serca. Dostępny jest na stronie: http://www.hfpolicynetwork.eu/handbook/ Zachęcamy do przejrzenia, wkrótce planujemy jego wydanie w języku polskim.

Heart Failure Policy Network

Kongres ESC 2018

22 września 2018Marta Kałużna - Oleksy

 

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami z Kongresu ESC, który w tym roku odbył się w Monachium.

konferencja2018

Konferencja Sekcji Niewydolności Serca PTK

30 czerwca 2018Andrzej Gackowski

 

15 - 16 czerwca 2018 roku w Krakowie w Hotelu Park Inn by Radisson Krakow odbyła się Ogólnopolska Konferencja Sekcji Niewydolności Serca PTK, serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz krótkiego filmu z Konferencji

.
konferencja2018

Konferencja Sekcji Niewydolności Serca PTK

30 czerwca 2018Andrzej Gackowski

 


konferencja2018

Dzień Niewydolności Serca 2018

30 czerwca 2018Andrzej Gackowski

 

Aby rozwinąć społeczną świadomość wynikającą z zagrożenia niewydolnością serca, jak również pogłębić wiedzę dotyczącą specyfiki jej leczenia, od 2010 roku Asocjacja Niewydolności Serca Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego prowadzi cykliczną, doroczną akcję popularyzującą pod nazwą Dnia Niewydolności Serca. Zapraszamy do galerii zdjęć

halo tu serce

Dzień Niewydolności Serca 2018

30 czerwca 2018Andrzej Gackowski

 
Dzien serca

VII Szczyt Narodowych Asocjacji Niewydolności Serca

11 grudnia 2017 Andrzej Gackowski

 

W dniach 3-4 listopada 2017r Asocjacja Niewydolności Serca PTK była współorganizatorem VII Szczytu Narodowych Asocjacji Niewydolności Serca Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (HFA of the ESC). Delegaci z 41 krajów debatowali w Krakowie nad problemem organizacji opieki nad pacjentami z NS, która w całej Europie staje się epidemią o ogromnym wpływie na funkcjonowanie systemów ochrony zdrowia.

summit2017

Dzień Świadomości Niewydolności Serca 2017

20 czerwca 2017 Moderator

 

Obchody Dnia Świadomości Niewydolności Serca w roku 2017 odbyły się w Poznaniu na terenach zielonych nad Jeziorem Maltańskim w dniu 3 czerwca. Głównym celem organizowanych obchodów jest zwiększenie społecznej świadomości oraz zrozumienie problemu niewydolności serca

halo tu serce

ESC Heart Failure 2017

05 maja 2017 Moderator

 

W trakcie Konferencji ESC Heart Failure 2017 w Paryżu odbyła się ciekawa sesja współtworzona przez przedstawicieli Sekcji Niewydolności Serca PTK w składzie: Prof. E. Straburzyńska-Migaj (Poznań), Prof. A. Gackowski (Kraków), Dr A. Gwizdała (Poznań) i Doc. I. Uchmanowicz (Wrocław). Zapraszamy do zapoznania się z materiałami.

heart failure 2017

ESC Heart Failure 2017

05 maja 2017 Moderator

 

Zapraszamy do galerii zdjęć z Konferencji ESC Heart Failure 2017 w Paryżu.

icon

Wytyczne ESC - Heart Failure

05 września 2016Moderator

 

W 2016 roku na Europejskim Kongresie ESC ukazały się najnowsze wytyczne dotyczące diagnostyki i leczenia ostrej i przewlekłej niewydolności serca, opracowane przez Grupę Roboczą Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC) do spraw diagnostyki i leczenia ostrej i przewlekłej niewydolności serca.
Zapraszamy do lektury.

icon

2016 Heart failure Guidelines in Poland

22 września 2016Moderator

 

Szanowni Pańswo, na stronach internetowych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego ukazała się nasza przentacja przedstawiana na tegorocznym kongresie ESC. "2016 Heart failure Guidelines in Poland"

icon

Wytyczne ESC

02 września 2016Moderator

 

Wytyczne ESC dotyczące rozpoznania oraz leczenia ostrej i przewlekłej niewydolności serca na 2016 rok.
Komentarz ekspertów Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

icon

Barometr HF

02 września 2016Moderator

 

W związku z coraz częstszym występowaniem niewydolności serca istnieje pilna potrzeba zmian w systemie opieki zdrowotnej w Polsce, prowadzących do poprawy diagnostyki i leczenia tego poważnego zespołu chorobowego.

icon

Grupa HoT

20 czerwca 2016Moderator

 

Grupa HoT zrzesza młodych przedstawicieli różnych zawodów medycznych: lekarzy, pielęgniarki, fizjoterapeutów oraz naukowców, znajdujących się w trakcie szkolenia zawodowego, zainteresowanych szczególnie problemem niewydolności serca.

icon